Chat Asistan

Chat uygulaması web sitesinin sağ köşesinde bulunan chat sembolüne tıklanarak açılmaktadır. Açılan ekranda müşterileri dört farklı iletişim seçeneği karşılamaktadır.

İlk seçenekte, müşterinin herhangi bir mesaj göndermesi durumunda, Chatbot otomatik olarak müşteri bilgilerini içeren bir form gönderir ve müşteriden bu formun doldurulması istenir. Doldurulan formun gönderilmesiyle birlikte, formdaki bilgiler Elektraweb Designer panelinde kayıtlı olan mail adresine içerdiği mesajla birlikte mail olarak iletilir.

İkinci seçenekte müşteri, Designer panelinde kayıtlı olan telefon numarası üzerinden Whatsapp butonuna tıklar ve sohbet açılır.

Üçüncü seçenekte, müşteri, mail ile iletişime geçmek istediğini belirtirse, aynı ilk seçenekte olduğu gibi bir form doldurması istenir ve doldurulan formun gönderilmesiyle birlikte mail isteği bildirilir.

Son seçenekte, müşteri, telefon üzerinden iletişime geçmek istediğini belirtirse, telefonun arama kısmına yönlendirilir.

Bu iletişim seçenekleri müşterilere çeşitli kanallar aracılığıyla iletişim kurma imkanı sunar ve müşterilerin tercihlerine göre iletişim kurmalarına olanak tanır.

Last updated